Zálohování

Pro většinu firem je důležité mít sehraný tým zaměstnanců, který umí spolupracovat a odvádí práci podle očekávání. Vždy se však může stát neočekávaná situace, kdy technické, či jiné, problémy způsobí, že dojde ke ztrátě či znehodnocení práce, na které se pracovalo. V takovém případě mohou nastat nepříjemné komplikace, které dokáží narušit provoz celé společnosti.

K jakým problémům může dojít?

Mezi nejčastější chyby patří technická závada počítače, napadení zákeřným malwarem nebo ransomwarem, ale i lidský faktor, tedy nechtěné smazání dat. Obzvláště nepříjemná může být ztráta účetních dat či podkladů k projektům, na kterých firma dlouhodobě pracuje. Nebylo by moudré spoléhat se na to, že k takové chybě nedojde. Zodpovědným řešením je zálohování dat, to můžeme zajistit pro podnikatele i firmy ze všech oborů.

Proč pravidelně zálohovat

Zálohování veškeré činnosti sníží napětí a strach ze situace, kdy přijdete o důležitá firemní data. Pokud by k tomu došlo, je obnova dat rychlá a nenáročná. Umožní vám rovněž možnost porovnávat data z různých období. Zálohování svépomocí je zbytečně náročné a neefektivní, s naší pomocí vás nijak nezatíží a zajistí vám profesionální řešení, které odpovídá moderním standardům.

Jak zálohování probíhá

Data vždy zálohujeme do 2 geograficky oddělených lokalit, čímž zcela minimalizujeme možnost ztrát dat. Zálohování děláme s garancí a pokud by došlo k podezřelým změnám dat (od nechtěného vymazání až po napadení ze třetí strany), tak vás na tyto změny upozorníme. Přenos dat je prostřednictvím šifrovaného kanálu, aby žádná třetí strana nemohla získat k vašim datům přístup. Samotné šifrování volíme dle citlivosti dat a nabízíme i možnost asymetrického šifrování, aby měli k datům přístup pouze jejich vlastníci. Zálohování serverů provádíme prostřednictvím systému Bacula, zálohování serverů pak pomocí Acronics Backup. Neváhejte nás kontaktovat a my vám zajistíme zálohování přesně podle vašich potřeb.